XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

MIOC za Matku

Promocija knjige MIOC za Matku održana je 14. ožujka 2022. povodom obilježavanja Dana škole i Međunarodnog dana matematike.

Knjiga je zbirka članaka učenika XV. gimnazije koji su objavljivani u časopisu za mlade matematičare Matka, od 2013. Autore članaka te nastavnike i učenike XV. gimnazije koji su prisustvovali promociji u školskoj knjižnici ili preko Zoom-a pozdravila je knjižničarka Anica Tkalčević.

Glavna urednica Matke i knjige Mioc za Matku, profesorica Renata Svedrec, i sama bivša učenica naše škole, opisala je višegodišnju suradnju s XV. gimnazijom i naglasila vrijednost članaka koje učenici pišu za učenike. Pozvala je učenike i nastavnike da nastave s pisanjem.

Profesorica Sanja Antoliš, savjetnica i mentorica učenicima i autorima objavljenih članaka, te urednica ove knjige, posebno je pozdravila sve autore, sadašnje i bivše učenike naše škole. Govorila je početcima suradnje, o temama obrađenima u člancima i planovima za budućnost.

Učenici 4g razreda pročitali su odabrana poglavlja iz pojedinih članaka.  

Knjigu možete čitati i posuditi u našoj knjižnici.


Comments are closed.

XV. gimnazija
Loading...