XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

Hrvatska informatička olimpijada – HIO 2017

U subotu 25. ožujka održana je Hrvatska informatička olimpijada u organizaciji Hrvatskog saveza informatičara. Riječ je o najprestižnijem i najznačajnijem godišnjem informatičkom natjecanju za učenike srednjih škola Republike Hrvatske, koje se odvija po uzoru i u skladu s pravilima svjetske i regionalnih informatičkih olimpijada (HIO 2017).

Učenici naše škole ponovno su ostvarili vrhunski rezultat osvojivši sva tri mjesta na postolju. Zlatnu medalju osvojio je Adrian Beker (4. razred), Josip Klepec (3. razred) osvojio je srebrnu medalju dok je brončanu medalju osvojio Vilim Lendvaj (3. razred). Čestitamo učenicima i svim njihovim mentorima na ovom velikom uspjehu!

Treba istaknuti da je od 25 sudionika ovog prestižnog natjecanja čak 17 učenika naše škole.

Po završetku ovog natjecanja postalo je jasno tko su sudionici Izbornih priprema koji će kroz još dva dodatna natjecanja pokušati izboriti pravo nastupa u informatičkoj reprezentaciji Republike Hrvatske na 24. srednjoeuropskoj informatičkoj olimpijadi – CEOI 2017 (Ljubljana, Slovenija, od 10. do 15. srpnja) i 29. međunarodnoj informatičkoj olimpijadi – IOI 2017 (Teheran, Iran, od 28. srpnja do 4. kolovoza).  To su: Adrian Beker, Josip Klepec, Vilim Lendvaj, Josip Kelava (Prva gimnazija Varaždin), Leonard Inkret, Paula Vidas, Martin Josip Kocijan (Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec), Luka Jovanović, Dorian Granoša (Tehnička škola Ruđera Boškovića Zagreb), Dominik Fistrić i Marin Kišić (Prva gimnazija Varaždin).

Više fotografija na HIO galerija.

 


Comments are closed.

Loading...
XV. gimnazija