Dana 11. ožujka našu školu posjetili su predstavnici Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Na postavljenim štandovima studenti su predstavili studij medicine te učenicima približili kako izgleda studiranje na fakultetu. Među njima su bili i naši bivši učenici, koji su došli pružiti podršku i podijeliti svoja iskustva s mlađim generacijama. Donijeli su zanimljive materijale s fakulteta te su učenicima strpljivo odgovarali na brojna pitanja o upisu, pripremama za prijemni ispit i svakodnevnom životu na studiju medicine.
S obzirom na to da su neki od njih bivši učenici naše škole, komunikacija je bila vrlo opuštena i prijateljska, a razgovori su se brzo pretvorili u ugodno druženje i razmjenu iskustava.
Nakon razgovora na štandovima svi su se u 12:30 sati okupili u kino dvorani škole gdje je održan okrugli stol. Na njemu su sudjelovali:
• izv. prof. dr. sc. Sanja Dolanski Babić; predsjednica Povjerenstva za razredbeni postupak na Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu
• dr. med. Matija Vid Prkačin; asistent na Katedri za anatomiju
• prof. dr. sc. Jurica Vuković ; specijalist pedijatrije, pročelnik Katedre za pedijatriju, prodekan za poslijediplomsku nastavu, alumni Škole
• prof. dr. sc. Gordana Ivanac; specijalistica radiologije, alumni Škole
• izv. prof. dr. sc. Vladimir Damjanović; zamjenik predsjednice Povjerenstva za razredbeni postupak
• Marko Aćimović, student 2. godine i Iris Barišić, studentica 1. godine – naši bivši učenici
Tijekom razgovora studenti su podijelili svoja iskustva o studiranju na medicini i pričali o tome koliko je studij zahtjevan, kako izgleda svakodnevni raspored te imaju li vremena za život izvan fakulteta. Govorili su o izazovima, ali i o lijepim stranama studiranja, naglašavajući da na fakultetu imaju veću slobodu u organizaciji vlastitog vremena, uz što ipak uspijevaju pronaći vrijeme za druženje i hobije.
Profesori su pak govorili o očekivanjima na studiju, usporedbi fakulteta nekada i danas, mogućnostima studentskih razmjena te fleksibilnosti studijskog programa. Svi su strpljivo odgovarali na brojna pitanja učenika.
Na događanju su sudjelovali učenici svih generacija, od prvog do četvrtog razreda, što pokazuje velik interes za studij medicine. Ovakav susret bio je vrijedna prilika da učenici iz prve ruke dobiju informacije i savjete koji im mogu pomoći u donošenju nekih njima važnih životnih odluka.
Foto: XV. gimnazija







