XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

MIOC – PASCH-škola

Nakon trogodišnjeg pripremnog razdoblja XV. gimnazija od sljedeće školske godine i službeno postaje PASCH-škola (Škole – partneri budućnosti). U okviru tog programa, između ostalog, izvodi se i pojačana nastava njemačkog jezika (kao fakultativna nastava – nastava za njemačku jezičnu diplomu – DSD), a koja učenike priprema za besplatno polaganje DSD II ispita (razina B2/C1). Uz to, ovaj status omogućuje i svim učenicima naše škole, također besplatno, polaganje ispita DSD I (razina B1).

Tim je povodom dr. Ulrich Dronske, savjetnik Središnjeg odbora za Njemačku jezičnu diplomu Ministarske konferencije Njemačke školi uručio ploču s natpisom “PASCH – škola”  koja sada krasi ulaz naše škole.


Comments are closed.

XV. gimnazija
Loading...