XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

WSDC 2018 Zagreb

Zagreb je od 17. do 27. srpnja bio domaćin Svjetskog debatnog prvenstva (WSDC) gdje se na jednom mjestu okupilo preko 600 učenika iz cijelog svijeta. Naša škola jedan je od domaćina prvog dijela natjecanja!

Natjecanje možete pratiti na stranicama natjecanja WSDC 2018!

Kina je ukupni pobjednik natjecanja nakon finalnog ogleda s Indijom, dok hrvatska brončana medalja dolazi iz kategorije zemalja kojima engleski nije materinji jezik.

Hrvatski učenici obranili su prošlogodišnju broncu iz iste kategorije sa Svjetskog prvenstva na Baliju, što pokazuje njihovu nesumnjivu kvalitetu. Hrvatsku su predstavljali naši učenici Marko Kasun i Loren Serdarević (XV. gimnazija, Zagreb), Nika Ćavar (XVI. gimnazije, Zagreb), Maja Roglić (V. gimnazija, Zagreb) te Alma Džafić (II. gimnazije, Zagreb).


Comments are closed.

XV. gimnazija
Loading...