XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

HVALA ZA VOLONTIRANJE U SPECIJALNOJ BOLNICI ZA KRONIČNE BOLESTI DJEČJE DOBI GORNJA BISTRA

Počelo je Božićnom akcijom prikupljanja namirnica i higijenskih potrepština za mališane Specijalne bolnice za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra. Radi se o djeci koja boluju od kroničnih bolesti ili takvih bolesti kojima je dug tijek liječenja te su, radi nemogućnosti pravilnog tretmana u obitelji, smještena  u ovoj bolnici.

Preraslo je u nešto puuuuuno više. Brojni učenici XV. gimnazije, roditelji i profesori kreću svakog petka poslijepodne i subote dopodne put Gornje Bistre. Pomoć osoblju bolnice, ali prije svega veselje djeci s kojom se poigraju, prošeću parkom i pruže im tako potrebnu nježnost i pažnju potiču učenike da se u sve većem broju prijavljuju za volontiranje. Roditelji volonteri i profesori naše škole sve teže organiziraju dovoljan broj automobila kojima bi prevezli naše učenike do bolnice i vratili u Zagreb.

Hvala svima koji se uključuju u ovu prekrasnu humanu aktivnost i daruju svoje vrijeme za sretne trenutke onima kojima su najpotrebniji.

Pozivamo roditelje učenika da aktivnim sudjelovanjem podrže svoju djecu volontiranju.


Comments are closed.

XV. gimnazija
Loading...