XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

Euro RoboCup 2022

+15

Najbolji mladi robotičari Europe okupili su se od 1. do 4. lipnja 2022. u portugalskom gradu Guimarãesu na 3. Euro RoboCupu.

Kako javlja Hrvatski robotički savez njih preko 900 iz 21 zemlje, više od 150 ekipa odmjerilo je snage u raznim natjecateljskim kategorijama. Hrvatsku je u devet kategorija sjajno predstavilo 14 ekipa i 37 natjecatelja i natjecateljica, te 11 mentora. Rezultati su fantastični – čak 7 timova se vraća u Hrvatsku s odličjima!

Našu posebnu pozornost privlačili su timovi u kojima su nastupali učenici XV. gimnazije. Velike čestitke upućujemo Borutu Patčevu, Ivanu i Dori Dijanić, Goranu Vukmanoviću i Jakovu Džijanu!

Rezultati:

Kategorija Rescue Line – ZLATO
1. mjesto: Školska knjiga CRO team
Natjecatelji: Borut Patčev i Juraj Kolarić, mentor: Ivica Kolarić

Kategorija Rescue Maze – BRONCA
3. mjesto: ADI CRO team
Natjecatelji: Dora Dijanić i Ivan Dijanić, mentori: Željko Krnjajić, Lovrek Dijanić i Jelka Hrnjić

Kategorija Rescue Maze – SUDJELOVANJE
Uito CRO team
Natjecatelji: Ivan Matošević, Goran Vukmanović i Jakov Džijan, mentorica: Jelka Hrnjić

Kategorija Soccer Entry
1. mjesto: DataCro team
Natjecatelji: Gabrijel Kraljić i Nikša Vaupotić, mentor: Ivan Kolarić

Kategorija Rescue Simulation SuperTeams
1. mjesto: HROBOS CRO team
Natjecatelji: Jerko Ćubić, Luka Kolarić i Antoni Glad, mentorica: Jelka Hrnjić

Kategorija On Stage Preliminary
1. mjesto: Power Splitters
Natjecatelji: Bartol Babić, Lucija Vučić, Mihaela Grabić, Josipa Vlainić i Sara Emuši Benjak, mentori: Zoran Vukić, Nela Beronja i Toni Jagnjić

Kategorija Rescue Maze Entry
2. mjesto: CI Varazdin CRO team
Natjecatelji: Antonela Nikolić, Mirta Obelić i Barbara Prutki, mentor: Ivica Kolarić

Kategorija Rescue Simulation
2. mjesto: HROBOS CRO team
Natjecatelji: Jerko Ćubić, Luka Kolarić i Antoni Glad, mentorica: Jelka Hrnjić

Kategorija Rescue Line Entry
King PERO CRO team
Natjecatelji: Marin Rođak, Nino Petek i Orsat Kralj, mentor: Ivica Kolarić

NLO CRO team
Natjecatelji: Jan Ridzak i Sven Ridzak, mentorica: Jelka Hrnjić

Kategorija Rescue Line
VIZ CRO team
Natjecatelji: Ivan Perko, Franko Prikratki i Jakov Crnički, mentor: Ivica Kolarić

Kategorija Rescue Maze Entry
Lovrak CRO team
Natjecatelji: Gregor Klarić i David Pongrac, mentori: Jelka Hrnjić; Darko Pongrac

Kategorija Soccer Light Weight
Robofreak CRO team
Natjecatelji: Borna Svržnjak, Patrik Kralj i Duje Handabaka, mentor: Ivan Kolarić

Kategorija Rescue Simulation
Raguza CRO team
Natjecatelji: Filip Melnjak, Vanja Novoselec i Maroje Musladin, mentorica: Dalija Milić Kralj

Kategorija On Stage Preliminary
Puknuta žica
Natjecatelji: Arsen Kojdić, Matej Mlado Karmelić, Karla Klapež, Eva Jakšić i Zara Jakšić, mentorice: Lucija Špacal i Ana Bodlović

Na organizaciji i realizaciji ovog zahtjevnog projekta surađivali su Centri izvrsnosti Varaždinske županije, Centar izvrsnosti Splitsko Dalmatinske županije te Hrvatski robotički savez uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja i Hrvatske zajednice tehničke kulture.

+15

Comments are closed.

Loading...
XV. gimnazija