XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

55. međunarodna Mendeljejevljeva kemijska olimpijada (IMChO)

Od 20. do 26. travnja 2021. godine održavala se 55. Međunarodna Mendeljejevljeva kemijska olimpijada (55th International Mendeleev Chemistry Olympiad, IMChO). Iako je prvotno planirano da se 55. IMChO održi u Budimpešti, zbog pandemije bolesti COVID-19 ovo međunarodno natjecanje održano je na daljinu. Na online Mendeljejevljevoj olimpijadi sudjelovalo je 145 učenika iz 28 država svijeta. Hrvatsku su predstavljali učenici naše škole: maturantica Olga Jerković Perić, učenici trećeg razreda Fran Miletić i Jasmin Jašarević te učenik drugog razreda Lovro Mirković.

Najveći uspjeh od naših učenika ostvarila je Olga koja je nagrađena brončanom medaljom, dok su Fran, Jasmin i Lovro sudjelovali i prikupljali vrijedno iskustvo.

Više o natjecanju možete pročitati na stranici Hrvatskog kemijskog društva.


Comments are closed.

XV. gimnazija
Loading...