XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

55. međunarodna Mendeljejevljeva kemijska olimpijada (IMChO)

+2

Od 20. do 26. travnja 2021. godine održavala se 55. Međunarodna Mendeljejevljeva kemijska olimpijada (55th International Mendeleev Chemistry Olympiad, IMChO). Iako je prvotno planirano da se 55. IMChO održi u Budimpešti, zbog pandemije bolesti COVID-19 ovo međunarodno natjecanje održano je na daljinu. Na online Mendeljejevljevoj olimpijadi sudjelovalo je 145 učenika iz 28 država svijeta. Hrvatsku su predstavljali učenici naše škole: maturantica Olga Jerković Perić, učenici trećeg razreda Fran Miletić i Jasmin Jašarević te učenik drugog razreda Lovro Mirković.

Najveći uspjeh od naših učenika ostvarila je Olga koja je nagrađena brončanom medaljom, dok su Fran, Jasmin i Lovro sudjelovali i prikupljali vrijedno iskustvo.

Više o natjecanju možete pročitati na stranici Hrvatskog kemijskog društva.

+2

Comments are closed.

Loading...
XV. gimnazija