XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

Hrvatska matematička olimpijada

Na Hrvatskoj matematičkoj olimpijadi koja je održana 29. svibnja, 20. lipnja i 6. srpnja 2020. godine odabrane su ekipe za međunarodna matematička natjecanja koje će se zbog epidemiološke situacije održavati lokalno.

U šesteročlanoj IMO ekipi za 61. Međunarodnu matematičku olimpijadu (20. i 21. rujna 2020.) su naši učenici: Bernard Inkret (2.g), Ivan Vojvodić (3.e) i Krešimir Nežmah (3.c).

U šesteročlanoj MEMO ekipi za 14. Srednjoeuropsku matematičku olimpijadu (29. kolovoza 2020.) petero je naših učenika Patrick Pavić (2.g), Gabrijel Radovčić (3.h), Dorijan Lendvaj (2.c), Vedran Cifrek (3.e) i Ema Borevković (3.e).

Ove je godine uvedeno novo međunarodno natjecanje Cyberspace Mathematical Competition (13. i 14. srpnja 2020.). Ekipu za to natjecanje čini IMO ekipa i dvije djevojke, jedna od njih je Ema Borevković (3.e).

Čestitamo našim natjecateljima i mentorima!


Comments are closed.

Loading...
XV. gimnazija