XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

ACSL All-Star 2019

Na ACSL All-Star 2019, finalu otvorenog američkog srednjoškolskog informatičkog natjecanja (American Computer Science League, www.acsl.org) učenici XV. gimnazije ponovno su ostvarili vrhunski rezultat! Intermediate 5 tim osvojio je 1. mjesto, a Senior 5 tim osvojio je 3. mjesto!

Za Intermediate tim nastupili su Patrik Pavić, Dorijan Lendvaj i Vito Anić, učenici prvog razreda te Krešimir Nežmah i Bartol Markovinović, učenici drugog razreda.

Za Senior 5 tim nastupili su Fabijan Bošnjak, Gabrijel Jambrošić, Patrik Đurđević, Lovro Kalinovčić i Max Carin Balić, učenici 4. razreda.

U pratnji učenika bili su profesori Nikola Dmitrović i Maja Đerek te Ivan Stjepanović, bivši učenik naše škole i trostruki sudionik ACSL finalnih turnira.

Na finalnom turniru nastupilo je 17 Intermediate te 17 Senior timova iz Sjedinjenih Američkih Država, Slovenije, Rumunjske i Južne Koreje.

Nastup naših učenika omogućili su Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Gradski ured za prosvjetu Grada Zagreba te brojni donatori iz IT sektora i naših tvrtki. Detaljan popis donatora, kao i više informacija o samom natjecanju objavit ćemo nakon povratka naših učenika.

Čestitamo

Povrat naših učenika s natjecanja očekuju se u ponedjeljak, letom iz Varšave u 17:20 sati.


Comments are closed.

XV. gimnazija
Loading...