XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

Hrvatska matematička olimpijada

Na Hrvatskoj matematičkoj olimpijadi koja je održana 18., 19. i 29. travnja 2019. u Zagrebu odabrane su ekipe za međunarodna matematička natjecanja.

U šesteročlanoj IMO ekipi za 60. Međunarodnu matematičku olimpijadu koja će se održati u Bathu, Ujedinjeno Kraljevstvo (10. do 22. srpnja 2019.) trojca su naših učenika: Ivan Vojvodić (2.e), Bernard Inkret (1.g) i Daniel Širola (4.e).

MEMO ekipu za 13. Srednjoeuropsku matematičku olimpijadu u mjestu Pardubice, Češka (26. kolovoza do 1. rujna 2016.) čine naši učenici Vedran Cifrek (2.e), Krešimir Nežmah i Lovro Vladić (2.c), Gabrijel Radovčić (2.h) te David Mikulčić i Matej Ljubičić (3.e).

U MYMC ekipi za 6. Mediteransko natjecanje mladih matematičara u Napulju, Italija (17. do 20. srpnja 2019.) su naši učenici Maja Drmač (3.e) i Patrick Pavić (1.g).

Čestitamo našim natjecateljima i mentorima!


Comments are closed.

Loading...
XV. gimnazija