XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

Koliko vrijedi vaš glas?

S obzirom da nam se bliže izbori za Europski parlament (svibanj 2019.), a brojni naši maturanti imat će priliku prvi put sudjelovati u ‘festivalu demokracije’, prošlog tjedna, u srijedu, 30. siječnja, organizirali smo jednu raspravu na temu ‘Što je za mene Europska unija?’. U suradnji s Hrvatskom zajednicom županija i portalom srednja.hr, dvadesetak učenika raspravljalo je o pozitivnim i negativnim stranama članstva RH u Uniji.

Raspravu je moderirao glavni urednik portala srednja.hr Marko Matijević (bivši učenik naše škole), a teme o kojima su naši učenici pružili svoje mišljenje bile su: donošenje odluka na razini EU-a, potrošačka prava stanovnika, zaštita osobnih podataka (GDPR) te što za njih znači članstvo u Europskoj uniji.

Unatoč iznimno niskoj izlaznosti mladih birača (18-24 godine) na izbore za europske institucije, zaključak naše skupine je kako je svaki glas vrijedan te će učenici XV. gimnazije u visokom postotku izaći na izbore. Što vi mislite, vrijedi li vaš glas?

Foto: izbori.hr

1

Comments are closed.

Loading...
XV. gimnazija