XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

56. Međunarodna matematička olimpijada

S 56. Međunarodne matematičke olimpijade (IMO 2015) koja se od 4. do 16. srpnja održavala u gradu Chiang Mai na Tajlandu došle su nam izvrsne vijesti! Član hrvatskog tima i učenik naše škole Adrian Beker (2. razred) osvojio je zlatnu medalju! Naši učenici Petar Orlić (3. razred) i Kristijan Štefanec (4. razred) osvojili su srebrnu medalju. Pored naših učenika, Daniel Paleka (3. razred) iz Zadra osvojio je srebrnu, a Ivan Lazarić (4. razred) iz Pule brončanu medalju. Lukas Novak (2. razred) iz Čakovca bio je šesti član hrvatskog tima.

Navedeni rezultati omogućili su da Hrvatska zauzme 15. mjesto u konkurenciji 104 države, što predstavlja najbolji rezultat od 1993. kada smo prvi put samostalno nastupili na IMO-u.

Čestitamo učenicima, njihovim mentorima iz škole, mentorima i voditeljima s fakulteta te mentorima iz Udruge Mladih nadarenih matematičara!

Index: Hrvatski natjecatelji ostvarili najbolji rezultat u povijesti na svjetskoj matematičkoj olimpijadi

Uskoro opširnije..


Comments are closed.

XV. gimnazija
Loading...