XV. gimnazija, Jordanovac 8. Zagreb

Završna konferencija Erasmus+ projekta TIME

+7

Završna konferencija Erasmus+ projekta TIME – Teachers’ Inquiry in Mathematics Education održana je 31.5. i 1.6. 2022. godine na Matematičkom odsjeku Prirodoslovno matematičkog fakulteta. Na konferenciji su sudjelovali sveučilišni i srednjoškolski nastavnici ustanova uključenih u projekt kao i pozvani nastavnici iz škola iz Danske, Nizozemske, Slovenije i Hrvatske. Iz naše su škole sudjelovale nastavnice Jelenka Anić, Sanja Antoliš, Aneta Copić, Darja Dugi Jagušt, Maja Đerek, Jelena Kos, Marina Ninković, Vesna Ovčina, Vesna Smadilo Škornjak, Danijela Protega i Eva Špalj.

Na konferenciji su sveučilišni nastavnici održali predavanja o teorijskim okvirima RME (Realistic Mathematic Education) i TDS (Theory of Didactic Situations), o metodologiji LS (Lesson Study) te o istraživanju u matematičkom obrazovanju što je činilo teorijsku osnovu za rad na projektu. Srednjoškolski su nastavnici na radionicama predstavili scenarije koje su izradili tijekom projekta. Osobito je bio zanimljiv javni sat koji je na temu okomitost pravaca pripremio tim nastavnika naše škole, a održala ga je Jelena Kos s učenicima iz 1.b i 1.e razreda naše škole. Nakon održanog sata provedena je rasprava na kojoj su sudionici konferencije postavljali pitanja timu i podijelili svoja opažanja s održanog sata.

+7

Comments are closed.

Loading...
XV. gimnazija